Choďte na zelenou spolu se smoothie!

Tento drink nabízí v každé kavárně, baru či restauraci. Dá se to zařadit mezi trend dnešní doby. Jestli jste ho už vyzkoušeli, určitě jste zjistili, že na jeho samotné přípravě nic není. Tak proč si ho sami nezkusíte udělat?
Nic složitého k jeho zpracování nepotřebujete. Z hlediska vybavení postačí odšťavňovač, který je skvělý pro získání velkého množství energie a živin. Dále je zapotřebí mixér pro vytvoření správné konzistence nápoje. Co se týče potravin, tak specificky v letních dnech doporučujeme meloun a to samostatně. Asi víte, že tato zelenina obsahuje okolo 90% vody. Nejlepší je nekombinovat více druhů potravin, jelikož pak tělo hůře zpracovává a tráví potravu a s tím také souvisí metabolismus živin.
zelené smoothie a listy
Meloun, nic co by nás uchvátilo. Zelenina, kterou si můžete vypěstovat doma. Tak prostý a přitom tak zdravý! Obsahuje velké množství vitamínu C. Při jeho avitaminóze, úplném nedostatku vitamínu, trpěli námořníci známým onemocněním s názvem kurděje. Je důležitý pro správný imunitní systém, zabraňuje únavě atd. Kromě vitamínu C obsahuje vitamín B6 a B3. Obecně tyto vitamíny se podílejí na správné funkci nervové soustavy a mají protizánětlivý účinek. Máte v úmyslu provést detoxikační kůru? Tak jste na správné cestě! Tato potravina Vám pročistí celý organismus. Počínaje krví přes ledviny až močový měchýř.
melounový nápoj
Špenát jako RAW FOOD tzn. syrová strava. Je velice dobrý, a přitom se ho tolik populace štítí! Vysoký obsah karotenů, vitamínů B a C a dále také E a K, které jsou rozpustné v tucích, způsobuje jeho skvělý antioxidační účinek.
Borůvky patří mezi drobné ovoce. Existuje mnoho druhů, avšak jejich záměr je stejný. Působí jako lék na průjmy! Snižuje vysoký krevní tlak, hladinu cholesterolu v krvi! Jsou označovány jako Bio – superpotravina.
Jestliže máte potřebu míchat zeleninu s ovocem dohromady, tak zkuste meloun s rybízem!
ovocné smoothies
Výsledkem bude vyvážená chuť a navíc obohacená o látky, které v melounu nejsou. Příkladem je rutin, který dodává cévám jejich pružnost. Dále pektin, který se vyskytuje jako stavební látka buněčných stěn a také v buněčné šťávě rostlin. Čerpá vodu z trávicího traktu a tím pomáhá k trávení.
Tak na co čekáte!? Vyrazte směr kuchyně a zkuste si to sami!