Vyhněte se chybám z pohledu feng shui

Ne každý má možnost bydlet v novém domě se zahradou a vytvořit si ho podle svých představ. Často finance nestačí a je třeba se spokojit s pronájmem menšího bytu na sídlišti. I tam ale můžete provést pár změn podle zásad feng shui, aby se vám žilo lépe.
 plot u domu
Udržujte čistotu
Často lidé přehlíží defekty, jako jsou oděrky a špína, a to zejména u hlavních dveří. Podle učení feng shui je vstup posvátný. Dbejte proto na čistotu rohožky a celého vstupu a na dveře si pověste hezkou jmenovku.
 
Správné umístění dveří
Vstupní dveře by se měly otevírat směrem dovnitř domu, aby nás vítal. Pokud se dvoje dveře kříží, symbolizuje to střetávání.
 
Eliminace rovných čar
Vstup k domu nebo bytu by neměl být přímo rovný, čehož je těžké docílit zejména v bytovém domě, kde se na dlouhé chodbě nachází jedny dveře stejné jako druhé. Život člověka je přirovnáván k toku řeky. Proto by cesta ke vchodovým dveřím a lidský pohyb měl být zvlněný a navozovat linii řeky. V celém vašem příbytku se snažte o eliminaci dlouhých rovných čar. Do dlouhé chodby uvnitř bytu můžete umístit překážky, např. stolek, květiny nebo kobereček.
cesta k vile
 
Vhodná pozice sedačky
Společná místnost by se ideálně měla nacházet blízko středu domu a prostor by měl být volný. Sezení v obýváku nesmí být zapadlé a nemělo by být v křižovatce cest. Pro umístění pohovky hledejte takové místo, kde je bezpečí a opora a na druhou stranu je odsud i dobrý rozhled.
 
Nezdržujte se pod šikmou plochou
Podkrovní pokoje mohou být útulné, ale raději se vyhněte spaní a sezení pod šikmou střechou.
 
Pozor na křížení prvků
Pokud zařizujete novou kuchyň a máte na výběr, neumisťujte sporák hned vedle dřezu. Z pohledu pěti prvků by se tloukla voda a oheň.
 
Květiny jen čerstvé
Suché květiny způsobují stagnování energie, naproti tomu čerstvé přinášejí do domu oživení. Je vhodné je umístit do společné místnosti, v ložnici to s nimi nepřehánějte a volte spíše ty s kulatými listy.
 
Správně pověšená zrcadla
Zrcadlo vodí energii a nelze je rozmísťovat bez rozmyslu. Nikdy nevěšte zrcadlo naproti vstupním dveřím ani velkým oknům, protože to odráží energii ven. Pozor dejte i v ložnici, pokud ležíte na posteli, neměli byste se v zrcadle vidět.
 
Nové dovnitř, staré ven
Snažte se udržovat energii v pohybu. Pokud toužíte po nové věci, musíte dát něco starého pryč. Obklopujte se pouze nábytkem a předměty, které skutečně používáte. Energie v obydlí nesmí stagnovat. Máte-li věci, které běžně nepoužíváte, přesuňte je mimo obytnou část domu, např. do garáže nebo do sklepa.